Unutkanlığa Karşı Okunacak Dualar

By | 10 Ocak 2014

dualarUnutkanlık çağımızın en büyük hastalıklarından biridir. Unutkanlığın sebeplerinin başında harama bakmak, haramla içli dışlı olmak gelir. Her haram kare aklımızdan birşeyleri siler götürür. Peki unutkanlık için dua var mıdır? Unutkanlığa Karşı Okunacak Dualar Nelerdir? Aşağıda unutkanlık için dualar vardır ayrıca Peygamber Efendimiz(s.a.v)’e salavat getirmek de unutkanlığa şifadır Allah’ın izniyle.

Unutkanlığa Karşı Okunacak Dua Türkçe Metin

Allahümme elhimnî ilmen efgahu bihî evâmireke ve nevâhiyeke
verzugnî fehmen ea’lemu bihî keyfe ünâcîke yâ erhamerrâhimîn
allâhümmerzugnî fehme-n nebiyyîne ve hıfzal murselîne ve ilhamel
melaiketıl mugarrebîne birahmetike yâ erhamerrâhimîn
Allâhümme ekrimnî binûril fehmi ve ahricnî min zulümâtil vehmi
veftahlî ebvâbe rahmetike venşur aleyye min hazâini ılmike ya
erhamerrâhimîn.

Unutkanlığa Karşı Okunacak Dua Türkçe Meâli

ALLAH’ım, bana öyle bir bilgi ver ki onu aklımda tutayım. O bilgi ve ilimle SEN’in emirlerini yapıp, yasaklarından sakınayım. Bana bir ilim ver ki sana nasıl yalvaracağımı öğreniyim. Ey mermamet edenlerin en merhametlisi Rabbim! Bana nebilerin anlayışı gibi anlayış, peygamberlerin zekası gibi zeka ver.

ALLAH’ım bana rahmetinle büyük meleklerinin kavrayışı gibi kavrayış ver. Ey merhametlilerin en merhametlisi Rabbim! Bana anlayış nuru ver. Beni kötü düşünce karanlıklarından çıkar ALLAH’ım.

Rahmet kapılarını bana aç ALLAH’ım. ALLAH’ım okuduğum şeyin en inceliğini anlamam için üzerime rahmetini indir. Ellerimi sana açtım yalvarıyorum, ey merhamet edenlerin en merhametlisi Rabbim.