Şu Duayı Hasta Okursa Şifa Bulur

By | 02 Aralık 2014

dualar1Şu Duayı Hasta Okursa Şifa Bulur Arapçası : Allâhumme sahhi cismî vektüb fîssuedâi ismî ve cennibnî fî kulûbis-sâlihîne. Ve azzimnî fî uyûnis-sâlihîne, vasrif annî şerraz- zâlimîne ve keydel münâfikîne, birahmetike yâ Erhamerrâhimîn.

Ve sallallâhu alâ hayri halkihi Muhammedin ve âlihi ve ashâbihi ecmaîn.

Şu Duayı Hasta Okursa Şifa Bulur Türkçe Anlamı : ‘‘Allah’ım, cismimi sağlam kıl, ismimi iyiler defterime yaz, iyilerin kalplerine beni sevdir. Salihlerin gözlerinde beni büyüt, zalimlerin şerrinden beni koru ve münafıkların hilesinden beni uzak kıl. Rahmetinle beni esirge ey Merhametlilerin En Merhametlisi olan Allah’ım.

Allah’ın rahmeti mahlûkatın hayırlısı olan Hz. Muhammed Mustafa’nın, Onun ailesinin, ashabının ve hepsinin üzerine olsun.”

Bu duada çok önemli istekler vardır. Mesela: Önce vücut sağlığı, sonra ismimizin iyiler defterine yazılmasını dilememiz, Salihlerin gönüllerine girmemizi ve onlar tarafından sevilmemizi istememiz, Halik-i Zül celal’e yalvarmamız, zalimlerin ve münafıkların zulüm ve hilelerinden korunmamız için dua etmemiz ve Allah’ın rahmet ve bereketini dilememiz gibi önemli hususları bu dua ile istemiş oluyoruz. Ne mutlu ki bize böyle mübarek dualar bahşedildi.

Category: Dualar

About Ahmed Musab Adal

1978 Kastamonu doğumluyum. Üniversitede ilahiyat fakültesini bitirdikten sonra internette birkaç özel projede yer aldım. Yaklaşık 4 yıldır blog yazarıyım. Alıntı ve uyarlama yazılarım yoğunluktadır.