Şu Ayetler Şifa İçin Hastalara Okunur

By | 02 Aralık 2014

cropped-dua.jpgŞu Ayetler Şifa İçin Hastalara Okunur Arapçası : (BismillâhirRahmânirRahîm.)

Ve yeşfu sudûre kavmin mü’minîne.
Ve şifâün limâ fîssudûri ve hüden ve rahmeten lil mü’minîne.
Yehrucu min butûnihâ şerâbun muhtelifun elvânuhu fîhi şifâun
linnâsi, inne fî zâlike leâyeten likavmin yetefekkerûn.
Ve nünezzili minel Kur’âni mâ hüve şifâun ve rahmetun lil mü’minîn.
Ve izâ meridtü fehuve yeşfîni.
Kul huve lillezîne âmenû hüden ve şifâun.

Şu Ayetler Şifa İçin Hastalara Okunur Türkçe Anlamı : “Rahman ve Rahim (Esirgeyici ve Bağışlayıcı) olan Allah’ın adıyla.”

“Müminler zümresinin göğüslerini ferahlandırsın.” (Tevbe, 14) “Gönüllerde olan dertlere bir şifa, müminler için bir hidayet ve rahmet gelmiştir.” (Yunus, 57)

“Onların (arıların) karınlarından renkleri çeşitli şerbet çıkar ki onda insanlar için şifa vardır. İşte bunda da tefekkür edecek bir zümre için elbette ayetler vardır.’’ (Nahl, 69)

“Biz Kuran’dan müminler için şifa ve rahmet olan şeyler indiriyoruz.” (İsrâ, 82)

“Hastalandığım zaman bana şifa veren o’dur.” (Şuarâ, 80) “Onlara söyle: O Kuran, iman edenler için hidayet ve şifadır.” (Fussilet, 44)

İşte yukarıda sıralanan altı ayet-i kerime şifa ayetleridir. Bu ayetler hem hastaya okunur, hem de bu ayetler bir kağıda yazılarak suları hastaya içirilir.

Her hastalığa şifadırlar. Bilhassa ruh sıkıntısına karşı, gönül ferahlığı için bire-birdir. Bu tecrübe edilmiştir. Yetkin bilginlerin verdikleri kesin haberlerle bu durum anlaşılmıştır.

Category: Dualar

About Ahmed Musab Adal

1978 Kastamonu doğumluyum. Üniversitede ilahiyat fakültesini bitirdikten sonra internette birkaç özel projede yer aldım. Yaklaşık 4 yıldır blog yazarıyım. Alıntı ve uyarlama yazılarım yoğunluktadır.