Sabah Namazı’ndan Sonra Okunacak Dua

By | 09 Ekim 2014

sifali-dualarSabah Namazı’ndan Sonra Okunacak Dua Arapçası : Allâhumme entel-Evvelü felâ şey’ün kableke. Ve entel-Âh؛ru felâ şey’ün ba’deke. Ve ente’z-Zâhirü felâ şey’ün yüşbihüke. Ve entel- Bâtınü felâ şey’ün yerâke. Ve entel-Vâhidü bilâ kesîrin ve entel-Kâdirü bilâ vezîrin. Ve entel-Müdebbirü bilâ müşîrin.

Sabah Namazı’ndan Sonra Okunacak Dua Türkçe Anlamı : “Allah’ım, sen evvelsin, senden evvel kimse yok. Ahirsin, senden sonra kimse yok. Zahirsin, sana benzeyen yok. Batınsın, seni görebilen yok. Sen teksin. Sende çokluk yok. Vezirsiz planlarını istediğin gibi alırsın. Danışmansız istediğin gibi düzenlersin.”

Sabah Namazı, namazların şahıdır, o namaz kılındıktan sonra yukarıdaki duayı okumak çok manidardır. Bundaki manalar çok önem taşımaktadır. Haşr Suresinin sonunun ayetini okumak, sonra dua etmek ve ondan sonra bu duayı okumak makbule şayandır, dilekler kabul edilmeye vesiledir.

Category: Dualar

About Ahmed Musab Adal

1978 Kastamonu doğumluyum. Üniversitede ilahiyat fakültesini bitirdikten sonra internette birkaç özel projede yer aldım. Yaklaşık 4 yıldır blog yazarıyım. Alıntı ve uyarlama yazılarım yoğunluktadır.