Resûlullah’ın (s.a.v) Diğer Bir Tesbihi

By | 14 Aralık 2014

dualar1Resûlullah’ın Diğer Bir Teşbihi Arapçası : Allâhumme, tahhir kalbî minennifâki ve amelî minerriyâi ve aynî minel hıyâneti, fe inneke ta’lemü hâinetel a’yüni ve mâ tuhfîssudûru, sübhânallâhi ve bi hamdihi, Allâhummağfirlî zünûbî ve vessi’ aleyye rızkî ve hassin hulkî ve tayyib lî kesbî, vekna’nî mimmâ rezak- tenî, velâ tuzhib nefsî ilâ şey’in sarreftehu annî, velâ tuhricnî mined- dünyâ hattâ terdâ annî, bi rahmetike yâ Erhamerrâhimîn.

Resûlullah’ın Diğer Bir Teşbihi Türkçe Anlamı : Allah’ım, kalbimi nifaktan, amelimi riyadan temizle, gözlerimi hain bakışlardan uzak kıl. Çünkü Sen, hain gözleri ve gönülde olanları bilirsin. Allah’ı teşbih ve O’na hamd ederim.

Allah’ım, günahlarımı bağışla, rızkımı genişlet, ahlakımı güzelleştir, kazancımı helal kıl. Verdiğinde beni kanaat ehli kıl. Nefsimi faydasız yerlere harcatma. Benden razı olmadıkça beni dünyadan çıkarma. Rahmetinle beni bağışla ey Merhametlilerin En Merhametlisi.

Category: Dualar

About Ahmed Musab Adal

1978 Kastamonu doğumluyum. Üniversitede ilahiyat fakültesini bitirdikten sonra internette birkaç özel projede yer aldım. Yaklaşık 4 yıldır blog yazarıyım. Alıntı ve uyarlama yazılarım yoğunluktadır.