Nurlanma Duası

By | 18 Mart 2014

sifali-dualarNurlanma Duası Arapça : BismillâhirRahmânirRahîm. Allâhummec’alnî nûren ve fî kalbî nüren ve fî aklî nûren ve fî sem’î nûren ve fî basarî nûren ve min fevkî nûren ve an yemini nûren ve an şimâlî nûren.

Allâhumme zidnî nûren ve a’tınî nûren, vec’alnî nûren, yâ nûren binûri zâtimi ve sıfâtihi ve hubbi habîbihi ve sırrı kitâbihi bir hürmeti nûri Muhammedin sallallâhu aleyhi ve selleme, bi rahmetike yâ Er- hamerrâhimîn.

Nurlanma Duası Türkçe : “Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla.”

“Allah’ım, beni nur kıl, kalbimi nur kıl; aklımı nur kıl, kulaklarımı ve gözlerimi nur kıl. Üstümü nur, altımı nur kıl. Ey nurlandırıcı Allah’ım, zatının, sıfatının ve Habibinin sevgisi hürmetine ve kitabın hürmetine beni nurlandır. Hz. Muhammed’in nuru hürmetine rahme- tinle beni pür nur kıl. Sen merhamet edicilerin en merhametlisisin.”

Bu dua ile iç ve dışımızın nurlanmasını istemeliyiz. Çünkü gözlerimiz, kulaklarımız, kalbimiz ve bütün vücudumuz manevi sahada nurlanmaya muhtaçtır. Bu da ancak dua ile mümkündür. İşte yukarıda anılan dua bu nurlandırmayı sağlayacaktır. Evet, çok çeşitli dualar vardır. Fakat bunların her birinin ayrı ayrı yeri vardır. Nasıl kulağın görevi ayrı, gözlerin ayrı ise, bu duaların görecekleri işler de ayrı ayrıdır. İnsan parasının çoğalmasını istediği gibi, nurlanmasının çokluğunu da istemelidir.