Kim Bu Duayı Okursa Büyüklerin Gözünde Sevimli Olur

By | 29 Kasım 2014

cropped-dua.jpgKim Bu Duayı Okursa Büyüklerin Gözünde Sevimli Olur Arapçası : Allâhummerham Ebâ Bekrin ve Umere ve Usmâne ve Aliyyen velhasane, vel Hüseyne ve Hamzete vel Abbâse rıdvânullâhi teâlâ aleyhim ecmaîn. Ve alâ kâffeti men âmene bil kitâbil mübîn. Ve alâ men tebi’ahüm ve ahabbehüm ilâ yevmiddîn. Vehşurnâ maahüm fî zümretissâlihîn

Kim Bu Duayı Okursa Büyüklerin Gözünde Sevimli Olur Türkçe Anlamı : “Allah’ım, Hz. Ebu Bekir, Ömer, Osman, Ali, Haşan, Hüseyin, Hamza ve Abbas efendilerimize merhamet eyle. Allah onların hepsinden razı olsun. Mukaddes kitaba inananların her birerlerine de merhamet buyur. Bizi onlarla haşret, bizi Salihler zümresine kat.”

Bu dua cidden birçok âlimler tarafından takdire şayan görülmüş ve bunun müstecap dualardan olduğu açıklanmıştır. Buna devam etmek, hem maddi ve hem de manevi faydamız icabıdır.

Category: Dualar

About Ahmed Musab Adal

1978 Kastamonu doğumluyum. Üniversitede ilahiyat fakültesini bitirdikten sonra internette birkaç özel projede yer aldım. Yaklaşık 4 yıldır blog yazarıyım. Alıntı ve uyarlama yazılarım yoğunluktadır.