Kazancın Fitne Olmasından Kurtuluş Duası

By | 16 Ekim 2014

sifali-dualarKazancın Fitne Olmasından Kurtuluş Duası Arapçası :  Allâhumme innî eûzü bike min fitnetinnâri ve min azâbinnâri ve eûzü bike min fitnetil-kabri ve eûzü bike min fitnetil-ğinâ ve eûzü bike min fitnetil fakri ve eûzü bike min fitnetil Mesîhi’d-Deceâl.

Kazancın Fitne Olmasından Kurtuluş Duası Türkçe Anlamı : “Ey Allah’ım, ateşin (Cehennem’in) fitnesinden ve onun azabından sadece Sana sığınıyorum. Mezarın fitnesinden ve onun azabından Sana sığınırım. Zenginliğin fitnesinden ve fakirliğin fitnesinden Sana sığınırım. Mesih-Deccal’ın fitnesinden de Sana sığınırım.”

Bu dua cidden çok özlü ve içli bir duadır. Aynı zamanda en korkulu yerlerden Hakk’a sığınma konulan vardır. Mesela: Cehennem ateşinden, çünkü bu ateşten sığınmamız için Kuran’da birçok uyarılar vardır. Kabir azabından ve fitnesinden de sığınma, cidden çok önem taşımaktadır.
Cenabı-ı Hak bu hususta şöyle buyurur: “Her kim Benim zikrimden yüz çevirirse, onun için dar bir geçim vardır. Onu biz kıyamet günü de kör olarak haşrederiz. ”
Zenginliğin getirdiği taşkınlıktan Allah’a sığınmak lazımdır. Çünkü ahir zamanın en büyük fitnelerinden birisi de mal fitnesidir.

Category: Dualar

About Ahmed Musab Adal

1978 Kastamonu doğumluyum. Üniversitede ilahiyat fakültesini bitirdikten sonra internette birkaç özel projede yer aldım. Yaklaşık 4 yıldır blog yazarıyım. Alıntı ve uyarlama yazılarım yoğunluktadır.