İmanı Kuvvetlendirme Duası

By | 09 Ekim 2014

dualarİmanı Kuvvetlendirme Duası Arapçası : Allâhumme inni es’elüke sıhhaten fî îmânin ve îmânen fî hüsni hulukin ve necâhen yetbe’uhu felâhun ve rahmeten minke ve âfiyeten ve mağfireten minke ve rıdvânen.

İmanı Kuvvetlendirme Duası Türkçe Anlamı : “Allah’ım, Senden imanda sıhhat ve güzel ahlakta kuvvet isterim. Yine senden bir zafer isterim ki arkası kurtuluş olsun. Senden rahmet, afiyet, mağfiret ve rıza isterim.”

İmanın ve ahlakın kuweüenmesi için yalvarmak yerinde bir yalvarıştır. Rahmet, afiyet, mağfiret ve rıza istemek en büyük istekler değerindedir.
Sıhhat olmazsa insanın ne dünyası ve ne de ahireti kurtulabilir. Çünkü bütün başarı sıhhat ile mümkündür. Kanuni’nin: “Olmaya devlet cihanda, bir nefes sıhhat gibi.” dediği gibi.
Sağlık, Allah’ın nimetlerinin en yüce bir nimetidir, fakat insanların çoğu bu nimetlerin şükrünü demekten acizdir.
Allah’ın nimetlerini saymak mümkün değildir. Ancak acizliğimizi anlar ve ona göre Halik’e yalvarırsak, bizim için bu güzel bir kulluk sayılmış olur.

Category: Dualar

About Ahmed Musab Adal

1978 Kastamonu doğumluyum. Üniversitede ilahiyat fakültesini bitirdikten sonra internette birkaç özel projede yer aldım. Yaklaşık 4 yıldır blog yazarıyım. Alıntı ve uyarlama yazılarım yoğunluktadır.