Hz. Hamza’nın Duası

By | 29 Kasım 2014

dualarHz. Hamza’nın Duası Arapçası : Allâhumme a’simnî bi hablike, verzuknî bi fadlike, vec’alnî mi- nellezîne yettebiûne emreke ve yahfezûne vasiyyeteke yâ Erha- merrâhimîn.

Hz. Hamza’nın Duası Türkçe Anlamı : “Ey Allah’ım, beni kudretinle muhafaza et, fazlınla beni rızık landır, beni emrine tâbi olanlardan kıl ve vasiyetini koruyanlardan eyle, Ey Esirgeyenlerin En Esirgeyicisi.”

Bu dua korunmaya aittir. Hz. Hamza, Yüce Allah’ın korunma ve kudret ipine sığınmış ve bizim de sığınmamız için bir örnek olmuştur.

Hz. Hamza’nın (r.a.) Allah’ı ne kadar sevdiği tarif edilemez. Za¬ten bu münacatından anlaşılmaktadır. Rab Celle ve Âlâ Hazretleri’nin rahmetine de sığınıyor.

Kuvvetli bir inançla yapacağımız bu dua, umulur ki bizleri de bir¬çok kötülüklerden kurtaracaktır, içimize de bol bol Allah’ın sevgisini yerleştirecektir.

Category: Dualar

About Ahmed Musab Adal

1978 Kastamonu doğumluyum. Üniversitede ilahiyat fakültesini bitirdikten sonra internette birkaç özel projede yer aldım. Yaklaşık 4 yıldır blog yazarıyım. Alıntı ve uyarlama yazılarım yoğunluktadır.