Hüznü Giderme Duası

By | 25 Aralık 2014

cropped-dua.jpgHüznü Giderme Duası Arapçası :  Yâ Ganiyyü, entel ğaniyyü enel fakîrü men lil fakri sivâke. Yâ Azîzü entel azîzü ve enez-zelîlü men liz-zelîli sivâke. Yâ Kaviyyü entel kaviyyü ve ened-daîfü men lid-daîfi sivâke. Yâ Kâdiru entel kâdiru ve enel âcizü men lil âcizi sivâke. Lâ ilâhe illallâhu Muhammedun Resûlullâhi sallallâhu aleyhi ve alâ âlihi ve ashâbihi ve ezvâcihi ve ehli beytihi bükreten ve asîlâ, ve salli ve sellim. Allâhumme aleyhi ve alâ ebîhi İbrâhîme halîlike ve Dâvude halîfetike ve Mûsâ kelîmike ve Isâ rûhike ve İshâka zebîhike, ve alâ cemîi ihvânihim minel enbiyâi vel mürselîn, vel-hamdülillâhi Rabbil âlemîn.

Hüznü Giderme Duası Türkçe Anlamı : Bu mübarek dua insanın hüznünü, elemini giderir. Ayrıca insana zelil ve muhtaç olduğunu bildirir. Birçok peygamberlerin manevi desteklerini ister. İç ve dış sıkıntılar için okunan yegane dualardan bir tanesidir. Büyüklerimiz bu duaya çok devam eylemişlerdir. Bizlerin de aynı onlar gibi bu duaya devam eylememiz menfaatimiz icabıdır.

Hem sebeplere yapışacağız, hem de böyle kıymetli dualarla Rabbimize yalvaracağız. Ağlamayan çocuğa meme yoktur derler. Bu çok yerinde bir sözdür. Gemi karada yürümez. Pilav kendiliğinden pişmez. Dua yapmadan nimet bulunmaz.

Category: Dualar

About Ahmed Musab Adal

1978 Kastamonu doğumluyum. Üniversitede ilahiyat fakültesini bitirdikten sonra internette birkaç özel projede yer aldım. Yaklaşık 4 yıldır blog yazarıyım. Alıntı ve uyarlama yazılarım yoğunluktadır.