Her Sabah Namazdan Sonra Okunacak Dua

By | 09 Ekim 2014

duaHer Sabah Namazdan Sonra Okunacak Dua Arapçası : Allâhumme inneke sallette aleyye adüvven basîren yerânâ hüve ve kabîlühü min haysü lâ nerahü. Allâhumme feâyishü minnâ kemâ âyestehü min rahmetike ve kannithü kemâ kannettehü min rahmetike. Ve eb’id beynenâ ve beynehü kemâ eb’adte beynehü ve beyne cen- neteke. inneke alâ külli şey’in kadîr.

Her Sabah Namazdan Sonra Okunacak Dua Türkçe Anlamı : “Allah’ım, bana kendisi ve kabilesi beni gören Şeytan düşmanını musallat kıldın. Allah’ım, o rahmetinden umudunu kestiği gibi, benden de onu kes. Rahmetinden uzaklaştırdığın gibi, benden de onu uzaklaştırır. Cennet’le onun arasını uzaklaştırdığın gibi, benimle de arasını uzaklaştır. Sen her şeye kadirsin.”

Sabahleyin kalkan ve Rabbine namazla sığınan insan, o sığınmasının kuvvetiyle yatağa girinceye kadar korunmak istiyor, işte bu korunmayı bu dua vasıtasıyla Mevla’sından istiyor. Bilhassa bu dua sabah namazından sonra üç defa tekrar edilirse çok daha isabetli olur.
Yüce Peygamberimiz her sabah namazından sonra bu yazdığımız duayı okurlardı. Buna tanıklık yapan ve bizlere bu haberi ulaştıran Hz. Enes bin Malik’tir.

Category: Dualar

About Ahmed Musab Adal

1978 Kastamonu doğumluyum. Üniversitede ilahiyat fakültesini bitirdikten sonra internette birkaç özel projede yer aldım. Yaklaşık 4 yıldır blog yazarıyım. Alıntı ve uyarlama yazılarım yoğunluktadır.