Hastanın Okuyacağı Dua

By | 03 Aralık 2014

cropped-dua.jpgHastanın Okuyacağı Dua Arapçası :  Es’elullâhel azîme Rabbel arşil-azîmi en yeşfiyeke, lâ ilâhe il- lallâhu vahdehu lâ şerike lehu, lâ ilâhe illallâhu lehül mülkü ve lehul hamdü, lâ ilâhe illallâhu velâ havle velâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm.

Hastanın Okuyacağı Dua Türkçe Anlamı : “Yüce Allah’tan, Büyük Arş’ın Sahibi’nden bana şifa vermesini isterim. O’ndan başka ilah yoktur, ancak O vardır. Tektir ve ortağı yoktur. O’ndan başka ilah yoktur, mülk O’nun, hamd O’nundur. O’ndan başka ilah yoktur, kuvvet ve kudret ancak Yüceler Yücesi olan Allah’ındır.’’

Hastanın bizzat kendisi tarafından okunması tavsiye olunan bu dua çok müessir bir duadır. Mümkünse günde kırk defa kadar okunmalıdır. Bunda fazilet ve şifa mevcuttur. Çünkü tecrübe edilmiş ve Gümüşhaneli Merhum’un kitabına geçmiştir. Değerli ve feyizli bir duadır. Bunda hiçbir şüphe yoktur.

Category: Dualar

About Ahmed Musab Adal

1978 Kastamonu doğumluyum. Üniversitede ilahiyat fakültesini bitirdikten sonra internette birkaç özel projede yer aldım. Yaklaşık 4 yıldır blog yazarıyım. Alıntı ve uyarlama yazılarım yoğunluktadır.