Gece Korkulduğu Vakit Okunacak Dua

By | 02 Ekim 2014

sifali-dualarGece Korkulduğu Vakit Okunacak Dua Arapçası : Yâ ardu Rabbî ve Rabbüke’llâhu, eûzü billâhi min şerrike ve min şerri mâ fîke ve min şerri mâ yedübbü aleyke ve eûzü billâhi in şerril esedi vel esvedi ve minel hayyeti vel akrebi ve min sâkinil beledi ve min şerri vâlidin ve mâ veled.

Gece Korkulduğu Vakit Okunacak Dua Türkçe Anlamı : “Ey yerin ve benim Rabbim olan Allah. Yerin ve üzerindekilerin şerrinden ve içindeki kötülerin şerrinden ve üzerinde yürüyenlerin şerrinden Sana sığınırım. Aslanın, siyah ve beyaz yılanların, akrebin ve şehirde yerleşmiş olanların, ana ve evlatlarının şerlerinden Sana sığınırım Allah’ım.”

Yerden ve yer üzerindeki çeşitli şer mahlûkattan Allah’a sığınmamız gerekiyor. Çünkü biz aciz birer mahlûkuz, hiçbirisinin hakkından gelemeyiz, Rabbimiz yardım etmedikçe. Çeşitli hayvanlar bize düşmandır. Ayrıca bazen ana baba evlada, evlat da ana-babaya düşmandır. Evladın ana-babaya düşman olabildiği Kuran ile sabittir. Bütün bunlardan sığınmak vazifemizdir.

Category: Dualar

About Ahmed Musab Adal

1978 Kastamonu doğumluyum. Üniversitede ilahiyat fakültesini bitirdikten sonra internette birkaç özel projede yer aldım. Yaklaşık 4 yıldır blog yazarıyım. Alıntı ve uyarlama yazılarım yoğunluktadır.