Engelleri Kaldıran Hayırlı Kapılar Açan Dua

By | 11 Mart 2019

Allah bizlere duayı çok büyük bir lütuf olarak verdi. Bilhassa namazlarımız sonrası acizliğimizi ve kulluğumuzu göstermek için el açmalı dua etmeliyiz. Duanız öncesi aşağıda ki Esmaül Hüsnaları en başında bir kere Besmele ile 3 yada 7 yada 21 yada 41 defa okuyup duamızı edelim. Rabbim samimi yapacağınız her duaya karşılık verir. Emin olun bu dua da karşılığını bulacak kapalı kapılar açılacak engeller kalkacaktır. Acaba olur mu? Deneyen var mı? Okuyunca kesin kabul olacak mı? Gibi yorumları üzülerek okuyoruz. “Acaba olur mu” demek ne demek? Allah’ım sana dua ediyorum ama inanmıyorum kabul edeceğine içimde şüpheler var demek. En acı olan mana da Allah’ım senin bu isteklerini yapmaya gücün yetmez (haşa) demektir. O tek olan bir olan doğmamış doğurulmamış tüm eksik sıfatlardan münezzeh olan Allah’tır. O herşeye kadirdir. Ol der olur, o kadar. Ol demesi yeterlidir. Anında hayatınız düzeniniz rızkınız kalbiniz herşeyiniz değişiverir. Bu inançla hiç şüphe etmeden okuyun kardeşlerim bakın o zaman nasıl huzur dolacak içiniz.

”Ya müfettihu fettih. Ya müferricü ferric. Ya müsebbibu sebbib. Ya müyessiru yessiril fetha vel ferecü minke Ya Fettah, Ya Aliym iyyakena’büdü ve iyyake nesteıyn.”

MANASI :

Ey açıcı RABBİM ! önümdeki engelleri kaldır. Ey darlıkları gideren HALİKIM ! Darlıkları gider. Ey sebepleri yaratan RABBİM ! Bir sebep yarat. Ey kolaylıkları meydana getiren! önümü aç çünkü darlıkları gidermek sendendir. Ey rızık kapılarının açıcısı her şeyi bilen RABBİM ! ancak sana ibadet eder, ancak senden yardım isterim.