El-Latif Esmasının Faziletleri

By | 01 Mart 2014

sifali-dualarEl Latif  Esmasının Faziletleri ve El Latif Zikrinin Özellikleri Nelerdir? El Latif Esmasının Anlamı;  “Lütuf ve ihsan edici. “

Bu mübarek ism-i şerifin özellikleri: Bu mübarek “Yâ Latıyf ism-i şerifini (133) defa okumaya devam edenler çeşitli elemlerden huzura kavuşurlar.

İşlerinde başarıya ulaşamayanlar muvaffakiyet elde etmeleri için bu mübarek ism-i şerifi (lOO)’er defa okumayı adet halinegetirmelidirler. İlahi keşiflere nail olmak isteyen, bu mübarek ism-i şerifi vird edinmelidir.Korkuya kapılan kimse korkudan
kurtulmak için;

“Yâ Latıyf ismi şerifini ve: “Lâ tüdrikühül ebsâru ve hüve yüdrikül ebsâra ve hüvel latıyfül habiyr.” ayeti kerimesini (160) defa okumaya devam ederse zulümden halas olur.Zulme uğrayan kimse bu mübarek ism-i şerifi okumaya devam ederse zulümden halas olur.

el-Latıyfü Hürriyetten mahrum olanlar bu mübarek ismi şerifi okumaya devam ederlerse hürriyetlerine kavuşurlar.

Kim rüyasında istediği şeyi görmek isterse: “E lâ ya’lemü men halak, ve hüvel latıyfül habiyr.” ayeti kerimesini yatarken (9) defa okumalıdır. Buna yedi gün devam edene ruhaniler gelerek her istediği şeyi Allah’ın izni ile haber verirler.