Tag Archives: uykudan uyanınca okunacak dua

Uykudan Uyandığında Okunacak Dua

Uykudan Uyandığında Okunacak Dua Arapçası : Allâhu yeteveffel enfüse hîne mevtihâ velletî lem temüt fî menâmihâ fe yümsikülletî kadâ aleyhel mevte ve yürsilül uhrâ, ilâ ecelin müsemmâ, inne fî zâlike leâyâtin likavmin yetefekkerûn. Uykudan Uyandığında Okunacak Dua Türkçesi : “Allah, ölüm zamanında, ölmeyenlerin de uykusunda ruhlarını alır. Bu suretle hakkında ölümü hükmettiği ruhu tutar, diğerini belirli bir vakte kadar… Read More »


Uykuda Korkutulan Kimsenin Okuyacağı Dua

Uykuda Korkutulan Kimsenin Okuyacağı Dua Arapça : Eûzü bi kelimâtillâhittâmmâti min ğadabihi ve min şerri ibâdihi ve min hemezâtiş şeytâni ve en yahdurûn. Uykuda Korkutulan Kimsenin Okuyacağı Dua Türkçe : “Allah’ın tam olan kelimeleri ile gazabından ve kullarının şerlerinden, şeytanların vesvesesinden ve onların yanımda bulunmalarından Allah’a sığınırım.” Şeytan insana son derece tutkundur, onu kötü yollara sevk etmek için… Read More »


Uyku Kaçınca Uyuyamayınca Okunacak Dua

Uyku Kaçınca Uyuyamayınca Okunacak Dua Hangisidir? Gece uyku tutmadığında ya da gece uykudan uyanınca ve bir daha uyuyamayınca hangi dua okunmalıdır? Zeyd bin Sabit radıyallahu anh diyor ki: Uyuyamadığımı Resulullah sallallahu aleyhi ve selleme şikayet ettim; o da şöyle dua etmemi söyledi: Allahümme ğaretinnucum ve hedeetil uyun veente hayyun kayyum late’hüzüke sinetün velanevm, ya hayyü… Read More »