Cuma’dan Sonra Okunacak Rızık Duası

By | 28 Ekim 2014

sifali-dualarCuma’dan Sonra Okunacak Rızık Duası Arapçası : Allâhumme yâ Ğaniyyü, yâ Hamîdü, yâ Mübdiü, yâ Muîdu, yâ Rahîmü, yâ Vedûd.Eğisni bi helâlike an harâmike ve bitâatike an ma’siyetike vebi fadlike ammen sivâke.

Cuma’dan Sonra Okunacak Rızık Duası Türkçesi : “Ey Ğani (Çok Zengin ve Bağışlayıcı), ey Hamid (Şükrün Karşılığını Veren), ey İcad Edici (Yaratıcı) ve ey İade Edici, ey Merhamet Sahibi ve ey Muhabbet Eden (Seven) Allah’ım.Helalin ile beni haramdan sakındır, taam ile masiyetten (günahlardan, azgınlıktan) beni uzaklaştır. Fazl ve keremin ile Senden gayrisini bana unuttur.’Helal kazanç için ve bol rızık için bu duaya akşam sabah devam etmeli, en az üç veya yedi defa okumalıdır.Bu mübarek duayı İmam-ı Aza’m okuduğu ve ondan kaldığı rivayet edilmektedir. Bilhassa rızkın çoğalması için okunan bu duayı, en çok Cuma Namazı’ndan sonra okunmakta büyük fazilet gözetilmektedir. İmam-ı Aza’m bu duası birçok fakiri zengin etmiştir.

Category: Dualar

About Ahmed Musab Adal

1978 Kastamonu doğumluyum. Üniversitede ilahiyat fakültesini bitirdikten sonra internette birkaç özel projede yer aldım. Yaklaşık 4 yıldır blog yazarıyım. Alıntı ve uyarlama yazılarım yoğunluktadır.