Câfer-i Sâdık’ın Her Sıkıntı Anında Okunacak Duası

By | 30 Kasım 2014

cropped-dua.jpgCâfer-i Sâdık’ın Her Sıkıntı Anında Okunacak Duası Arapçası :  Allâhumme, yâ uddetî inde şiddetî ve yâ avnî inde kürbetî, uhrusnî bi aynikelletî lâ tenâmü vekfünnî bi rüknikellezî lâ yürâmu, verhamnî bi kudretike aleyye felâ ehlüke ve ente recâi. Allâhumme inneke ekberü ve ecellü ve akdirü mimmâ ehâfü ve ahzeru. Allâhumme bike edreu fî nahrihi ve esteîzü bike min şerrihi.

Câfer-i Sâdık’ın Her Sıkıntı Anında Okunacak Duası Türkçe Anlamı : Bu duanın fazileti çok büyüktür. Hz. Câfer-i Sâdık bu duayı ehl-i imana şiddetle tavsiye etmiş ve bilhassa sıkıntı zamanlarında sabah- akşam okunmasını tembih eylemiştir.

Şiddet ve meşakkat anında, sancılanma ve daralma vakitlerinde ve bilhassa kalp sıkıntısı olduğu zamanlarda okunması tavsiyeye şayandır.

Allah’ın rahmetine sığınmak, gece vakitlerinde kalkıp bu duayı tekrar tekrar okumak çok faydalıdır.
Büyük veliler ve âlimler, bu duayı tecrübe ettiklerini söylüyorlar ve temiz itikatlarının karşılığını bulduklarını anlatıyorlar.

Category: Dualar

About Ahmed Musab Adal

1978 Kastamonu doğumluyum. Üniversitede ilahiyat fakültesini bitirdikten sonra internette birkaç özel projede yer aldım. Yaklaşık 4 yıldır blog yazarıyım. Alıntı ve uyarlama yazılarım yoğunluktadır.