Bu Dua Günde Bin Defa Okunursa, Bütün İstekler Hallolur

By | 14 Aralık 2014

duaBu Dua Günde Bin Defa Okunursa Bütün İstekler Hallolur Arapçası : Allâhumme innî es’elüke fethan mübînen, ve nasren azîzen ve safhan cemilen, bi hürmeti fâtihaten, futûhatin, meftûhatin min ilmi ümmil kitâbi li dîniyyetin ittılâiyyetin alâ usûlihâ fîl-ğaybi, Allâhu latîfun bi ibâdihi yerzuku men yeşâü ve hüvel Kaviyyül Azîz.

Bu Dua Günde Bin Defa Okunursa Bütün İstekler Hallolur Türkçe Anlamı : Bu mübarek duanın sabah akşam okunması tavsiye edilmektedir. Bir sıkıntılı anda ve herhangi bir iş takip edildiğinde okunması gerekmektedir. Futuhat (zaferler, başarılar) için, bir muradın halli için okunması yerinde bir harekettir. Rızkın çoğalması ve gönüldeki sıkıntının defi için de okunur.

Her şeyden evvel okunacak duanın içten okunması, ihlâsla okunması tavsiyeye şayandır. Cenabı-ı Hak: “Siz isteyin, Ben vereceğim. ” buyurmuştur. İstemekten istemeye fark vardır. Sızlanarak, ağlayarak ve gözyaşı akıtarak istemek lazımdır. Yoksa istemeyerek yapılan duaların geçerliliği yoktur.

Category: Dualar

About Ahmed Musab Adal

1978 Kastamonu doğumluyum. Üniversitede ilahiyat fakültesini bitirdikten sonra internette birkaç özel projede yer aldım. Yaklaşık 4 yıldır blog yazarıyım. Alıntı ve uyarlama yazılarım yoğunluktadır.