Dargınları Barıştırmak İçin DuaduaDargınları barıştırmak için hangi dualar okunur? Dargınları barıştırma duası, küs olanları ve konuşmayanları barıştırmak için dua. Dargınların barışması için aşağıda zikirlerden biri okunabilir :

a) Dargınları Barıştırmak İçin 1286 kere Yâ Gaffür İsmi Okunur,

b) Dargınları Barıştırmak İçin 200 kere Yâ Vedüd İsmi Okunur,

c) 114 kere {Yâ Câmi } okunduktan sonra aşşağıdaki gibi dua edilirse, Allahü Teala nın izni ile dargınlar en kısa zamanda barışırlar.

Dargınları barıştırmak için okunacak dua şudur;

”Allah’ım ! Aramızı ıslah et; kalplerimizi birleştir ve bizi selamet yollarına ilet! Bizi zulmetten kurtar, nura kavuştur. Bizi görünen ve görünmeyen bütün fenalıklardan uzaklaştır. Allah’ım ! Kulaklarımız, gözlerimiz, kalplerimiz, eşlerimiz ve çoluk çocuğumuz hususunda bize feyiz ve bereket ver. Tövbemizi kabul et. Hakikaten Sen tövbeleri en çok kabul edensin, büyük rahmet sahibisin.Bizi sayısız nimetine kavuşturup, şükredenlerden kıl. Ve şunları bizim üzerimize tamamla.”

Benzer Yazılar

Doğumu Kolaylaştırma Duası

Doğumu Kolaylaştırma Duası Arapçası : Bismikellâhumme ünşidüküm, yâ ma’şerelcinni, billâhil ferîdiddâfii el-Vâfi, en tetrükü hâmile kitâbi hazâ fulânu’bni fulân, ev fulânete binti fulânin. Bismillâhi ve elkat mâ fîhî ve tehallet, ve ezinet li Rabbihâ ve hukkat, ahiyyen, şerâhiyyen. BismillâhirRahmânirRahîm, yâ hâlikennefsi minennefsi ve yâ muhlisennefsi minennefsi ve yâ muhricennefsi minennefsi. Doğumu Kolaylaştırma Duası Türkçe Anlamı : Bu...
Sıkıntıları Defetme Duası

Sıkıntıları Defetme Duası

Sıkıntıları Defetme Duası Arapçası : Errahmânirrahîmi, yâ Rahmânu, yâ Rahîmu, yâ Raûfu, yâ Atûfu, ecib yâ Allâh, alâ en tusahharalî kulübe cemîi mahlûkâtir rûhâniyyâti minel ulviyyâti vessüfliyyâti, semîan mutîan, bi hakkır Rahmânirrahîmi, ve bi hakkır Raûfil Atûfi ve bi hakkil meliki hüve zahin el müekkeli bi kavâimil arşiyyeti. Sıkıntıları Defetme Duası Türkçesi : ‘‘Esirgeyen ve bağışlayan, ey Esirgeyen, ey...
Etiketler:, , , , , , ,
  • elif

    müthiş bravo

    Cevapla
    Tarih: 26 Mayıs 2014 by elif
Makale'ye Yorum Yapın

SPONSORLAR

FACEBOOK TAKİP EDİN