Dargınları Barıştırmak İçin DuaduaDargınları barıştırmak için hangi dualar okunur? Dargınları barıştırma duası, küs olanları ve konuşmayanları barıştırmak için dua. Dargınların barışması için aşağıda zikirlerden biri okunabilir :

a) Dargınları Barıştırmak İçin 1286 kere Yâ Gaffür İsmi Okunur,

b) Dargınları Barıştırmak İçin 200 kere Yâ Vedüd İsmi Okunur,

c) 114 kere {Yâ Câmi } okunduktan sonra aşşağıdaki gibi dua edilirse, Allahü Teala nın izni ile dargınlar en kısa zamanda barışırlar.

Dargınları barıştırmak için okunacak dua şudur;

”Allah’ım ! Aramızı ıslah et; kalplerimizi birleştir ve bizi selamet yollarına ilet! Bizi zulmetten kurtar, nura kavuştur. Bizi görünen ve görünmeyen bütün fenalıklardan uzaklaştır. Allah’ım ! Kulaklarımız, gözlerimiz, kalplerimiz, eşlerimiz ve çoluk çocuğumuz hususunda bize feyiz ve bereket ver. Tövbemizi kabul et. Hakikaten Sen tövbeleri en çok kabul edensin, büyük rahmet sahibisin.Bizi sayısız nimetine kavuşturup, şükredenlerden kıl. Ve şunları bizim üzerimize tamamla.”

Benzer Yazılar

Evdeki Huzursuzluk İçin Okunacak Dua

Eshab-ı kiramdan, Ebu Said Hudri hazretleri anlatıyor: Resulullah efendimiz, bir gün mescide girdi ve Ensar’dan Ebu Ümâme’ye rastladı ve kendisine, (Yâ Ebâ Ümâme! Ne diye, namaz vaktinin dışında seni mescitte oturur halde görüyorum?) diye sordu. Ebu Ümâme, (Beni saran dertler ve borçlar yüzünden yâ Resulallah) dedi. Resulullah, (Sana bir dua öğreteyim, bunu okuduğun zaman, Allah...

Evlat Sahibi Olmak İçin Dua

Evlat Sahibi Olmak İçin Dua Okunuşu: Rabbehü rabbi la tezemi ferdev ve ente hayrul varisin. Evlat Sahibi Olmak İçin Dua Meali: Rabbim! Beni tek başıma bırakma, gerçi sen varislerin en hayırlısısın, diye nida etmişti.” Evlat Sahibi Olmak İçin Dua Havassı ve Esrarı: Evladı olmayan kişilerin, evlad sahibi olmaları için okunur.Bu Zekeriya Aleyihsselamın duasıdır. Zekeriya Aleyhisselam bu dua ile...
Etiketler:, , , , , , ,
  • elif

    müthiş bravo

    Cevapla
    Tarih: 26 Mayıs 2014 by elif
Makale'ye Yorum Yapın

SPONSORLAR

FACEBOOK TAKİP EDİN