Baş Ağrısı İçin Okunacak DuaduaBaş Ağrısı İçin Hangi Dua ya da Duaları Okumalıyız? Baş ağrısı ve migreni geçiren dualar.

Başınız çok ağrıyorsa ve bir çözüm bulamıyorsanız, Allah’tan yardım dileyip baş ağrısı için okunacak dua olarak bu Allah Rasûlü (s.a.v.) tavsiye ettiği bu duayı ediniz.

Allah Rasûlü (s.a.v.) baş ağrısı için bu duayı tavsiye ederdi: “Bismillâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm. Bismillâhi’l-Kerîm. Ve e’ûzu billahi’l-’azîm min şerri külli ‘ırkı narin ve min şerri harri’n-nâr.” Rahman ve Rahîm olan Allah’ın adıyla. Kerîm olan Allah’ın adıyla. Her türlü ağrının, yaranın şerrinden ve cehennem ateşinin şerrinden yüce Allah’a sığınırım. (Mevâhibu’l-Ledunniyye: 56)

Benzer Yazılar

Evdeki Huzursuzluk İçin Okunacak Dua

Eshab-ı kiramdan, Ebu Said Hudri hazretleri anlatıyor: Resulullah efendimiz, bir gün mescide girdi ve Ensar’dan Ebu Ümâme’ye rastladı ve kendisine, (Yâ Ebâ Ümâme! Ne diye, namaz vaktinin dışında seni mescitte oturur halde görüyorum?) diye sordu. Ebu Ümâme, (Beni saran dertler ve borçlar yüzünden yâ Resulallah) dedi. Resulullah, (Sana bir dua öğreteyim, bunu okuduğun zaman, Allah...

Evlat Sahibi Olmak İçin Dua

Evlat Sahibi Olmak İçin Dua Okunuşu: Rabbehü rabbi la tezemi ferdev ve ente hayrul varisin. Evlat Sahibi Olmak İçin Dua Meali: Rabbim! Beni tek başıma bırakma, gerçi sen varislerin en hayırlısısın, diye nida etmişti.” Evlat Sahibi Olmak İçin Dua Havassı ve Esrarı: Evladı olmayan kişilerin, evlad sahibi olmaları için okunur.Bu Zekeriya Aleyihsselamın duasıdır. Zekeriya Aleyhisselam bu dua ile...
Etiketler:, , ,
Makale'ye Yorum Yapın

SPONSORLAR

FACEBOOK TAKİP EDİN